Qigong

Qiong (Čchi-kung) je v podstatě soubor starodávných čínských cvičení a uzdravujících technik, které v sobě zahrnují meditaci, kontrolované dýchání a pohyb. Spolu s akupunkturou, fytoterapií, dietetikou a masážemi, je jedním z pilířů tradiční čínské medicíny. Praktikování qigongu vede k celkové harmonizaci organismu, k obnově a udržení zdraví.

Slovo qigong pochází z čínských slov qi (či nebo čchii) – znamená životní energii, informaci, dech nebo ducha. Slovo gong znamená práci, kultivaci, mistrovství. Qigong tak můžeme přeložit jako práci s životní energií nebo kultivaci životní energie.

Qigong má spoustu forem, které se praktikují. Jednou z nejznámějších je cvičení „Osm kusů brokátu“ neboli Baduanjin qigong. Jedná se o soubor osmi jednoduchých cviků, které pomáhají uvolňovat zablokovaný tok energie v jednotlivých akupunkturních drahách a uvolnit tak bolestivá a sevřená místa v těle.

Cvičení pomáhá:
· Harmonizovat tok energie v těle
· Odstraňovat stres a únavu
· Zlepšovat psychickou pohodu
· Celkově zlepšovat zdravotní stav

Na otevřených hodinách qigongu nebudeme praktikovat pouze jednotlivé formy souboru „Osmi kusů brokátu“. Budeme si rovněž ukazovat nejvýznamnější akupuntkurní body a jejich využití. Využijeme i jiné techniky práce s energetickými centry v těle.

Top

Otázky a odpovědi

CLOSE

Your question has been sent!

Zeptejte se jak řešit Váš konkrétní problém. Pokusím se Vám odpovědět dle svého nejlepšího vědomí a svědomí co nejdříve.

Name *
Email *
URL (include http://)
Subject *
Question *
* Required Field
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.