Významné akupresurní body na dráze jater

V dnešním videu si ukážeme pouze jeden bod na dráze jater. Přestože se jedná pouze o jeden bod, v akupunktuře nebo akupresuře je poměrně významný a užitečný při mnoha obtížích.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , , ,

Významné akupresurní body na dráze močového měchýře, jejich lokalizace a použití

Ve videu si ukážeme další významné akupresurní body, tentokrát na dráze močového měchýře. Opět se bude jednat o body, které jsou přístupné tak, abychom je zvládli stimulovat sami. Dráha močového měchýře je párová dráha, body tudíž najdeme na obou stranách těla.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , ,

Významné akupresurní body na dráze ledvin, jejich lokalizace a použití

Ve videu si ukážeme významné akupresurní body na dráze ledvin. Bude se jednat o body, které jsou podle mě nejužitečnější v situacích, kdy není možné, abychom podstoupili celé terapeutické sezení a jsou snadno přístupné tak, abychom je zvládli stimulovat sami. V případě působení na tyto body při specifických obtížích mějte na paměti, že se nejedná o „kouzelnou hůlku“ a výsledek se nemusí dostavit okamžitě. Bod vždy stiskněte nebo masírujte do „příjemné bolesti“, po dobu několika vteřin a na stejně dlouhou dobu tlak uvolněte. Pokračujte takto několik minut.

 

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: ,

Jak na syndrom zamrzlého ramene – reflexologie a akupresura

Ve videu si ukážeme, jak si můžeme sami pomoci v případě syndromu zamrzlého ramene. Jde o pojem, který v sobě zahrnuje různé problémy týkající se ramenního kloubu. Příčiny bývají různé a je vhodné je řešit komplexně s někým, kdo na Vaše problémy bude koukat celostně. Syndrom zamrzlého ramene se projevuje sníženou schopností pohybu ramenního kloubu, která je doprovázena silnou bolestí. Ve většině případů se spíše jedná o chronický stav, který může trvat od několika týdnů až po několik let. V každém případě byste měli spolupracovat s kvalitním lékařem, fyzioterapeutem nebo masérem a vždy je lepší dělat alespoň něco, než nic :-).

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , , , ,

Jak na tenisový loket – automasáž a akupresura

Ve videu si ukážeme, jak si můžeme ulevit od bolestí lokte pomocí cílené automasáže a akupresury. V případě potíží je postup vhodné opakovat několikrát denně.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , , ,

Jak na únavu, malátnost a vyčerpání pomocí reflexologie a automasáže

Ve videu se dzvíte, jak pomocí reflexologie a automasáže zad a uší můžeme zvýšit svojí hladinu energie, když se cítíme unavení, malátní a vyčerpaní.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , , ,

Akupresura a moxování při bolestech, otocích a snížené hybnosti kolen

K úlevě od bolestí a otoků, nebo ke zvětšení hybnosti kolen Vám může pomoci cílená stimulace akupunkturních bodů pomocí akupresury nebo moxování.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , , , , , , , ,

Reflexologie při bolestech zad

Pod pojmem bolesti zad se může schovat ledacos. Příčiny jsou různé a náprava většinou vyžaduje komplexnější přístup, přesto nám jednoduchá masáž reflexních plošek páteře může výrazně pomoci. Ukážeme si jaká místa uvolnit na noze i na ruce.

Při jakýchkoliv potížích se zády bychom měli jednoznačně ovlivňovat reflexní plošky celé páteře a SI skloubení na obou nohách nebo rukách.

 

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , , , , , ,

Reflexologické uvolnění lymfatických cest

Ve videu se dozvíte, jak refloxologii můžete využít pro lymfatickou drenáž. Reflexologie nám pomůže uvolnit lymfatické cesty a snáze odvést odpadní látky z těla. Uvedený postup může být užitečný pro zmírnění otoků, ale v podstatě při jakýchkoliv chronických potížích.

 

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , ,

Jak na ztuhlý a bolavý krk? Reflexologie a automasáž.

Míváte často ztuhlý a bolavý krk? Vyzkoušejte reflexní uvolnění krční páteře a automasáž šíje.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , , , , ,
Top

Otázky a odpovědi

CLOSE

Your question has been sent!

Zeptejte se jak řešit Váš konkrétní problém. Pokusím se Vám odpovědět dle svého nejlepšího vědomí a svědomí co nejdříve.

Name *
Email *
URL (include http://)
Subject *
Question *
* Required Field
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.