Prevence proti rýmě a zánětu dutin – proplachování nosu slanou vodou

Pročišťování nosu slanou vodou se snažte provádět každé ráno. Působí jako prevence proti rýmě a zánětu čelních dutin. Při pravidelném provádění zmírňuje sennou rýmu a alergii na pyl.

K proplachování budeme potřebovat převařenou vodu (o teplotě cca 38 – 40°C) a mořskou sůl. Ve vodě ( v 1L) rozpustíme 9g soli (cca 1 čajová lžička). Vznikne tak fyziologický roztok šetrný k našim sliznicím. Pokud jste akutně nachlazeni, máte zánět čelních dutin, nebo Vás bolí uši, tak následující techniku neprovádějte.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , , , ,

Významné akupresurní body na dráze osrdečníku

V videu si ukážeme jeden ze základních bodů se širokým záběrem funkcí, a to na dráze osrdečníku. Dráha osrdečníku (ochránce srdce) je párová, bod najdeme tedy na obou rukách.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , , ,

Významné akupresurní body na dráze žlučníku

Ve videu si ukážeme nejvýznamnější akupresurní body na dráze žlučníku, jak je najít a k čemu použít. Dráha žlučníku je párová, body tedy najdeme na obou stranách těla.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , ,

Jak na zácpu, reflexologie a automasáž břicha

Ve videu si ukážeme, jak využít reflexní terapii a automasáž břicha při problémech se zácpou.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , ,

Významné akupresurní body na dráze jater

V dnešním videu si ukážeme pouze jeden bod na dráze jater. Přestože se jedná pouze o jeden bod, v akupunktuře nebo akupresuře je poměrně významný a užitečný při mnoha obtížích.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , , ,

Významné akupresurní body na dráze močového měchýře, jejich lokalizace a použití

Ve videu si ukážeme další významné akupresurní body, tentokrát na dráze močového měchýře. Opět se bude jednat o body, které jsou přístupné tak, abychom je zvládli stimulovat sami. Dráha močového měchýře je párová dráha, body tudíž najdeme na obou stranách těla.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , ,

Významné akupresurní body na dráze ledvin, jejich lokalizace a použití

Ve videu si ukážeme významné akupresurní body na dráze ledvin. Bude se jednat o body, které jsou podle mě nejužitečnější v situacích, kdy není možné, abychom podstoupili celé terapeutické sezení a jsou snadno přístupné tak, abychom je zvládli stimulovat sami. V případě působení na tyto body při specifických obtížích mějte na paměti, že se nejedná o „kouzelnou hůlku“ a výsledek se nemusí dostavit okamžitě. Bod vždy stiskněte nebo masírujte do „příjemné bolesti“, po dobu několika vteřin a na stejně dlouhou dobu tlak uvolněte. Pokračujte takto několik minut.

 

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: ,

Jak na syndrom zamrzlého ramene – reflexologie a akupresura

Ve videu si ukážeme, jak si můžeme sami pomoci v případě syndromu zamrzlého ramene. Jde o pojem, který v sobě zahrnuje různé problémy týkající se ramenního kloubu. Příčiny bývají různé a je vhodné je řešit komplexně s někým, kdo na Vaše problémy bude koukat celostně. Syndrom zamrzlého ramene se projevuje sníženou schopností pohybu ramenního kloubu, která je doprovázena silnou bolestí. Ve většině případů se spíše jedná o chronický stav, který může trvat od několika týdnů až po několik let. V každém případě byste měli spolupracovat s kvalitním lékařem, fyzioterapeutem nebo masérem a vždy je lepší dělat alespoň něco, než nic :-).

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , , , ,

Jak na tenisový loket – automasáž a akupresura

Ve videu si ukážeme, jak si můžeme ulevit od bolestí lokte pomocí cílené automasáže a akupresury. V případě potíží je postup vhodné opakovat několikrát denně.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , , ,

Jak na únavu, malátnost a vyčerpání pomocí reflexologie a automasáže

Ve videu se dzvíte, jak pomocí reflexologie a automasáže zad a uší můžeme zvýšit svojí hladinu energie, když se cítíme unavení, malátní a vyčerpaní.

Facebook Twitter Email
 
Označeno s: , , , ,
Top

Otázky a odpovědi

CLOSE

Your question has been sent!

Zeptejte se jak řešit Váš konkrétní problém. Pokusím se Vám odpovědět dle svého nejlepšího vědomí a svědomí co nejdříve.

Name *
Email *
URL (include http://)
Subject *
Question *
* Required Field
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.