O mně

Jan Novák. Jsem absolventem Školy reflexní terapie manželů Patakyových, zdárně jsem ukončil tříletý výcvik shiatsu pod vedením Darji Havelkové. Věnuji se terapeutickým masážím a práci s tělem, v rámci ošetření pak poskytuju i konzultace v oblasti zdravého životního stylu. Pořádám semináře a kurzy reflexní terapie pro veřejnost, pravidelná meditační setkání a semináře zdravotního cvičení qigong (Čchi-kung), reflexologii zároveň vyučuji na škole přírodní medicíny KAMATE.

Jsem původně vystudovaný chemik, strávil jsem několik let ve výzkumu léčiv a ve farmaceutickém průmyslu. Chemie, biochemie a molekulární biologie mi poskytly pohled na svět na buněčné a molekulární úrovni, přesto jsem pociťoval, že mi něco chybí a že ne všechno se dá vysvětlit pomocí vzorců a modelů. Odpovědi jsem začal dostávat v momentě, kdy mne život zavál do světa reflexní terapie, shiatsu a tradiční čínské medicíny. Začal jsem získávat komplexnější obrázek nejen o fungování organismu, ale celého světa. Stále objevuji nové poznatky a s každým ošetřením se dozvím a naučím něco nového.

Ve své praxi využívám různé techniky pracující s tělem, základ mi však poskytuje shiatsu a reflexologie. Jsem zastáncem komplexního přístupu k člověku a vím, že tu má své místo jak „medicína západní“, tak ta z východu a je potřeba odhadnout, co je v danou chvíli pro nás nejvhodnější a vzít si z toho, co nám dnešní svět nabízí, to nejpřínosnější. Pokud tedy řešíte chronické zdravotní potíže či psychické bloky, nebo si budete chtít pouze odpočinout a příjemně se uvolnit, nabízím nejoptimálnější řešení šité na míru každému, kdo ke mně zavítá.

Top

Otázky a odpovědi

CLOSE

Your question has been sent!

Zeptejte se jak řešit Váš konkrétní problém. Pokusím se Vám odpovědět dle svého nejlepšího vědomí a svědomí co nejdříve.

Name *
Email *
URL (include http://)
Subject *
Question *
* Required Field
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.